Ne yapar? / How?

*Grup Meditasyonu / Group Meditation

Katılımcılar, titreşimlerinin de sürece dahil olabileceği bir alanda gözleri kapalı, oturur ya da uzanır pozisyonda konumlanırlar.

Ses Şifası ve Meditasyonu enstrumanlarının, çevreye konumlandırılışı, oluşan atmosferi, gerçek anlamda titreşen bir küreye çevirecek alanı sağlar. Gonglar, himalaya kaseleri, flütler, kristal kaseler, ocean drum, aqua drum, çanlar, davullar ve diğer ses şifası ve meditasyonu enstrümanları kullanılarak 3 boyutlu ses küresi oluşturulur. Oluşan alanda, katılımcı derin bir meditasyonun içerisinde hem içsel bir yolculuk, hem de yansımaların gideceği yönleri seçtiği titreşimlerin, ve verdiği kararların ilişkilerini irdelemeye alan bulabilir.

Ses şifası terapisi enstrümanları, beyin dalgalarını meditatif bir alana getirmek amacı ile 'entrainment' denilen bir prensibi kullanır. Bir çok araştırmada, ASC'de (altered states of consciousness) kalmanın egonun yumuşamasını teşvik ettiği ve bu nedenle daha bütünsel bir düşünme alışkanlığına yol açarak birlik bilinci, duygularda açıklık, yaratıcılık gibi enerjik değişikliklere alan sağladığı gözlemlenmiştir. Aynı zamanda meditatif çalışmaların kan basıncının ve stres hormonlarından olan kortizolun azalmasını etkilediği kanıtlanmıştır. 

Bu çalışma hiç bir deneyim ve ön bilgi gerektirmez.

*Birebir Seans / 1-1 Sessions

Ayrıntılı bilgi için: rida@ridakirasi.com

*Sound&Soundscape Art

 

*Ses Heykeli / Sound Scuplture

*İnziva / Retreat

*Konser / Concert

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Spotify - White Circle
  • Apple Music - White Circle