top of page

Soundala Therapy, 2016 yılında Ses ile Meditasyon ve Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı Rida Kıraşı tarafından kuruldu. 

 

Soundala’da, ses ve sanat projeleri gerçekleştiriyor, bireysel ses ile meditasyon ve somatik deneyimleme alanı sunuyor, ses banyosu etkinlikleri düzenliyor, sesle meditasyon albümleri çıkarıyor ve farkındalık ve sesle meditasyon konusunda workshop'lar veriyoruz.

 

2017’de müzisyen ve besteci Can Dedeoğlu da ekibe dahil oldu. Can da sessizlik içerisinde ses banyoları düzenliyor, online ve yüz yüze grup banyoları gerçekleştiriyor. Soundala, Rida’nın 2015’ten beri her sene açtığı ‘Farkındalık Yolundan Yürüme’ grubu katılımcılarının da eklenmesiyle bir kabileye evrilip büyümeye devam ediyor.  

​Soundala kabilesi, ‘Farkındalık Yolundan Yürüme' grubunu tamamlamış, ses banyosu uygulayıcısı, sezgisel beslenme uzmanı, müzisyen, yoga eğitmeni, klinik psikolog, akademisyen, Chi Gong eğitmeni, astrolog gibi farklı pratikleri sunan kişilerden oluşuyor. Kabilemiz, bu programdan öğrendiklerini, kendi otantik araçlarıyla birleştirerek ihtiyacı olanlara farklı yöntemlerle alan tutuyor.

Soundala10.jpg

Rıda & Can

Rida Kıraşı

Londra'da British Academy of Sound Therapy'den 'Sound Healing Practitioner' eğitimini 2015 yılında tamamladı. Mezun olurken gonglar, himalaya çanakları, davul, vokal ve mantrayla ses uygulama konularında uzmanlaştı. Gongda derinleşmek için master Don Conreux ile ileri seviye eğitimi tamamladı.  

Fiziksel ve duygusal bedenin, geçmişin izlerini ve geleceğin korkularını taşıdığını fark etmesi ile birlikte 2015'de Banu Çadırcı'dan Yoga Terapi sertifikası aldı. Mimar Sinan Üniversitesi'nin açtığı Hareket ve Dans Terapisi sertifika programını 2018'de tamamladı ve farklı hareket teknikleri ile çalışmayı sürdürüyor. Yin Yogada derinleşti ve Tayland'da Thai Mesaj Uygulayıcılığı Eğitimi aldı. 

​​

2019 yılında yaşananların beden üzerindeki etkilerini öğrenmek ve uygulayıcısı olmak adına 3 sene süren Somatik Deneyimleme® Beden Farkındalığı ile Travma Çözümlemesi ve Stres Yönetimi eğitimini ve Integral Somatik Psikoloji eğitimini tamamladı. 

3 sene süren, Patricia Whitebuffalo'nun Şamanik Uygulamalar eğitimimi tamamladı. Kent Üniversitesi'nde Psikoloji Lisansına devam ediyor.

Tarsus Amerikan Koleji'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirdi ve İstanbul'da bir reklam ajansında çalıştı. Bir süre Helsinki ve Berlin'de yaşadı. 

Şimdilik İstanbul ve Kırklareli'nde bir ormanda dönüşümlü yaşıyor. Bir çocuk, 2 kedi annesi. 

Can Dedeoğlu

2017'den bu yana Soundala Therapy'nin ses alanında; teknik, estetik, performans ve tınısal yönleriyle uğraşıyor.

Bilgi Müzik Bölümü mezunu, Kraków Müzik Akademisi'nde bestecilik üzerine MA çalışmaları yürüttü. Ses ve müziğin bir çok alanıyla süre gelen ilgisini bir potada eritmeye çabalıyor ve serbest besteci/müzisyen olarak çalışıyor.

2007'den bu yana yaptığı ses deneylerini, bir süredir meditasyon pratikleri ile harmanlayarak, özgür çalışma biçimleri ararken duraksadığı alanları; inzivalar, bireysel çalışmalar, ve grup çalışmalarında paylaşıyor.

15% Off All Items

15% Off All Items

bottom of page