top of page

Who are we?

Soundala Therapy was founded by Sound Healing Therapist, Meditaion Guide, and Somatic Experience Practitioner  Rida Kirasi in 2016. Music Composer, and Music Therapist Can Dedeoğlu joined to Soundala in 2017, then Rida & Can started to form Soundala together.

Soundala creates a space for one on one Sound Bath, Sound Meditation, and Somatic Experience sessions.

Sound Baths, Gong Baths, Retreats, Workshops feel the pulse of groups.

On the other side Soundala works in field of Sound Art, Art Projects, and Sound Meditation albums.

 

Rida Kıraşı

Londra'da British Academy of Sound Therapy'den 'Sound Healing Practitioner' eğitimini 2015 yılında tamamladı. Mezun olurken gonglar, himalaya çanakları, davul, vokal ve mantrayla ses uygulama konularında uzmanlaştı. Gongda derinleşmek için master Don Conreux ile ileri seviye eğitimi tamamladı.  

Fiziksel ve duygusal bedenin, geçmişin izlerini ve geleceğin korkularını taşıdığını fark etmesi ile birlikte 2015'de Banu Çadırcı'dan Yoga Terapi sertifikası aldı. Mimar Sinan Üniversitesi'nin açtığı Hareket ve Dans Terapisi sertifika programını 2018'de tamamladı ve farklı hareket teknikleri ile çalışmayı sürdürüyor. Yin Yogada derinleşti ve Tayland'da Thai Mesaj Uygulayıcılığı Eğitimi aldı. 

Chi Gong, EFT (Emotional Freedom Technique) gibi pratikleri de uzun süredir uyguluyor ve danışmanlıklarında kullanıyor. 

Meditasyona 2011 yılında Ezgi Sorman ile başladı ve 2012 yılında onunla meditasyon uygulayıcılığı eğitimini tamamladı. 

2019 yılında yaşananların beden üzerindeki etkilerini öğrenmek ve uygulayıcısı olmak adına 3 sene süren Somatik Deneyimleme® Beden Farkındalığı ile Travma Çözümlemesi ve Stres Yönetimi eğitimine başladı ve devam ediyor. 

Aynı zamanda yine 3 sene süren, Patricia Whitebuffalo'nun Şamanik Uygulamalar eğitimimin son senesinde.

Tarsus Amerikan Koleji'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirdi ve İstanbul'da bir reklam ajansında çalıştı. Bir süre Helsinki ve Berlin'de yaşadı. 

Şimdilik İstanbul ve Kırklareli'nde bir ormanda dönüşümlü yaşıyor. Bir çocuk, 2 kedi annesi. 

Can Dedeoğlu

2017'den bu yana Soundala Therapy'nin ses alanında; teknik, estetik, performans ve tınısal yönleriyle uğraşıyor.

Bilgi Müzik Bölümü mezunu, Kraków Müzik Akademisi'nde bestecilik üzerine MA çalışmaları yürüttü. Ses ve müziğin bir çok alanıyla süre gelen ilgisini bir potada eritmeye çabalıyor ve serbest besteci/müzisyen olarak çalışıyor.

2007'den bu yana yaptığı ses deneylerini, bir süredir meditasyon pratikleri ile harmanlayarak, özgür çalışma biçimleri ararken duraksadığı alanları; inzivalar, bireysel çalışmalar, ve grup çalışmalarında paylaşıyor.

bottom of page